Prowadzenie każdej działalności gospodarczej wymaga zaangażowania odpowiedniej ilości kapitału.
W zależności od tego, na którym etapie rozwoju znajduje się firma, jaką ma kondycję finansową, jakie zamierza zrealizować cele, struktura kapitału może być różna. Wcześniej czy później zaangażowanie kapitału obcego staje się koniecznością.
Przed wyborem określonej formy finansowania dłużnego należy dokładnie przeanalizować sytuację finansową firmy, zdiagnozować mocne i słabe strony, zdefiniować cel finansowania dłużnego:
Oferujemy rzetelne doradztwo w zakresie pozyskania finansowania dłużnego, w każdym przypadku poprzedzone dogłębna analizą potrzeb pożyczkowych Klienta oraz dostępnych na rynku rozwiązań.
Oferta skierowana jest do podmiotów gospodarczych – zarówno spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych.
Pomagamy sfinansować wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia;
Podstawowe i oferowane instrumenty finansowania dłużnego, to:
Kredyt obrotowy to kredyt bankowy przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa, na przykład pokrycie części kosztów zatrudnienia personelu, kosztów administracyjnych, zakupu drobnego wyposażenia itp.
Podstawowe rodzaje kredytów obrotowych:
Kredyt inwestycyjny, to kredyt bankowy, który może zostać wykorzystany na sfinansowanie przede wszystkim takich inwestycji, których celem jest powiększenie, modernizacja lub odtworzenie majątku trwałego.
Leasing to umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy leasingodawcą (finansującym) a leasingobiorcą (korzystającym) polegającą na tym, że firma leasingowa oddaje daną rzecz w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za ustaloną w umowie opłatę uiszczaną co miesiąc. Umowę leasingu podpisuje się na czas określony.
Podstawowe rodzaje leasingu, to:
Faktoring, jest to usługa świadczona przez faktora, która polega na wykupie faktur od klienta, który jest dostawcą towarów lub wykonawcą usług na rzecz swoich kontrahentów.
Ze względu na rodzaj zobowiązania factoring można sklasyfikować jako:
Ze względu na przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta factoring można sklasyfikować jako:
Ze względu na moment zawiadomienia dłużnika o zawartej umowie faktoring można sklasyfikować jako:
Ze względu na moment otrzymania zapłaty za sprzedaną wierzytelność factoring można sklasyfikować jako:
Pożyczki te są udzielane przez instytucje finansowe, które nie są bankami, a ich szczególną cechą jest możliwość pozyskania środków finansowych w przypadku kiedy zaciągnięcie kredytu w banku jest niemożliwe (np. w związku z występującymi zaległościami w US i ZUS)
Sprawdź tę szczególną ofertę
Zapraszamy do współpracy: